Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Pistorius próbował popełnić samobójstwo

kg 20:54 7 sierpnia 2016
FLICKR/LWP KOMMUNIKÁCIÓ/CC BY 2.0
Lekkoatleta Oscar Pistorius, który przebywa obecnie w więzieniu, próbował popełnić samobójstwo. Mężczyzna trafił do szpitala z ranami na nadgarstkach. W oficjalnym komunikacie zaznaczono jednak, że Pistorius spadł z łóżka.

Jeden z ochroniarz przyznał, że Pistorius miał rany na nadgarstkach, które były zabandażowane. Z kolei zagraniczne media donoszą, że niepełnosprawny sportowiec celowo zranił się w celi ostrzami.

W lipcu br. sąd skazał Oskara Pistoriusa na sześć lat pozbawienia wolności za morderstwo swojej partnerki Reevy Steenkamp.

Do zdarzenia doszło w nocy z 13 na 14 lutego 2013 roku. W niejasnych okolicznościach pięciokrotny mistrz paraolimpijski zastrzelił pracującą jako modelkę partnerkę. Steenkamp zginęła zamknięta w toalecie, a Pistorius oddał cztery strzały przez drzwi. Proces najbardziej znanego niepełnosprawnego sportowca rozpoczął się 3 marca i trwał ponad siedem miesięcy.

Pistorius to pierwszy w historii lekkoatleta, który po amputacji kończyn wystąpił w igrzyskach olimpijskich; wystartował w Londynie w 2012 roku. Stracił obie nogi w wieku 11 miesięcy w wyniku wrodzonej wady. 15 lipca 2007 roku, w mityngu IAAF w Sheffield, startując na specjalnych protezach, rywalizował jako pierwszy niepełnosprawny sportowiec razem ze sprawnymi lekkoatletami.

Źródło: bbc.co.uk, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze