Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

PiS zostawia w tyle konkurencję, Hołownia przegonił PO. Najnowszy sondaż

JJ 18:10 15 stycznia 2021
Lider PiS, wicepremier Jarosław Kaczyński ma powody do radościTwitter/PiS_org
W najnowszym sondażu CBOS Zjednoczona Prawica odnotowała 4-procentowy wzrost. Rosną również notowania Polski 2050 Szymona Hołowni. Duży spadek zalicza natomiast Koalicja Obywatelska.

Gdyby nie było pandemii i wybory odbywały się w styczniu, na PiS oraz koalicjantów: Solidarną Polskę i Porozumienie zagłosowałoby 35 proc. respondentów (wzrost o 4 pkt proc.). Kto jest na drugim miejscu? Tym razem nie Koalicja Obywatelska, ale ruch Polska 2050 Szymona Hołowni, na który głosowałoby 18 proc. ankietowanych. Oznacza to wzrost o 2 pp. KO zamyka podium z wynikiem 14 proc., odnotowując przy tym spadek o 4 pp w porównaniu z poprzednim miesiącem. Jest to najniższe poparcie w historii tego ugrupowania od sierpnia 2019 r.

Kolejne pozycje należą do Lewicy i Konfederacji – oba ugrupowania uzyskały poparcie 5 proc. respondentów, przy czym Lewica nieco zyskała, natomiast bez zmian pozostaje poparcie Konfederacji.

Poza Sejmem znalazłyby się PSL (2 proc. ankietowanych, poparcie od grudnia bez zmian) oraz Kukiz’15 (1 proc.).

Badanie „Aktualne problemy i wydarzenia” (368) zostało zrealizowane w dniach od 4 do 14 stycznia 2021 roku na próbie liczącej 1150 osób. W tym: 44,1 proc. metodą CAPI, 42,8 proc – CATI i 13,1 proc. – CAWI).

 

 

Źródło: dziennik.pl

Wczytuję ocenę...
TAGI:


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze