Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

PiS zdecydowanym liderem z samodzielną większością [SONDAŻ]

MAD 15:48 13 sierpnia 2017
fot. Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska
Jak wynika z sondażu przeprowadzonego przez Grupę „Polskie Wybory”, zdecydowanym liderem na polskiej scenie politycznej pozostaje Prawo i Sprawiedliwość. Na partie rządzącą swój głos oddałoby 37,6% ankietowanych. Przełożyłoby się to na 235 miejsc w Sejmie.

Grupa „Polskie Wybory” przeprowadziła w dniach 8-11.08 sondaż internetowy na próbie 1009 osób. Wynika z niego, że to właśnie na Prawo i Sprawiedliwość oddałaby głos największa grupa ankietowanych – 37,6%. Według szacunków dokonanych przez sondażownię, przełożyłoby się to na 235 mandatów w Sejmie.

Drugi wynik poparcia uzyskała Platforma Obywatelska, na którą zagłosowałoby 22,1% badanych, co dałoby partii 127 miejsc w niższej izbie polskiego parlamentu. Trzecią siłą byłby klub Kukiza z poparciem na poziomie 10,1% (49 posłów), a czwartą – Nowoczesna, którą poparłoby 8% ankietowanych, co dawałoby 32 mandaty sejmowe. W Sejmie znalazłby się również Sojusz Lewicy Demokratycznej z poparciem 5,3% i w efekcie 16 mandatami.

Poniżej progu wyborczego znalazło się ugrupowanie Wolność, Polskie Stronnictwo Ludowe (po 4% poparcia) oraz partia Razem (3,3%).

Źródło: Twitter, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze