Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

PiS wciąż niekwestionowanym liderem! Opozycja daleko w tyle

EmaPob 17:36 14 listopada 2016
Facebook.com/Prawo i Sprawiedliwość
38 proc. badanych, którzy zadeklarowali udział w najbliższych wyborach parlamentarnych, zagłosowałoby na PiS, 17 proc. na Nowoczesną, 14 proc. na Platformę Obywatelską, 6 proc. na Kukiz'15, a na Sojusz Lewicy Demokratycznej - 5 proc. - wynika z listopadowego sondażu CBOS. Pozostałe partie nie przekroczyłyby 5 proc. progu wyborczego.

Listopad nie przyniósł żadnych zmian w układzie sił na scenie politycznej. Prawo i Sprawiedliwość jest wciąż niekwestionowanym liderem w sondażach. Poparcie dla PO zmalało o 1 pkt proc., wzrosło o 1 pkt proc. w przypadku Nowoczesnej i nie zmieniło się w przypadku ruchu Kukiz'15. Ostatnią partią, która przekroczyła próg wyborczy w najnowszym sondażu CBOS jest SLD, której poparcie wzrosło o 1 pkt procentowy. 

Pozostałe partie otrzymały poparcie poniżej 5-procentowego progu wyborczego. Oddanie głosu na PSL zadeklarowało 4 proc. ankietowanych (bez zmian w stosunku do sondażu z października). Na partię KORWiN (obecnie "Wolność") zagłosowałoby 2 proc. badanych (spadek o 1 pkt proc.), a na Partię Razem 1 proc. (spadek o 1 pkt proc.).

Źródło: Twitter @CBOS_Info, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...
TAGI: CBOS, PiS, lider


KONIEC SYSTEMU (ODC.150/1) - SENSACYJNE ODKRYCIA NA WESTERPLATTE
Wczytuję komentarze...
Najnowsze