Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

PiS walczy o polskich rolników! Chce szybkiego zrównania dopłat wewnątrz UE

7:40 11 kwietnia 2019
fotografia ilustracyjnapixabay
Komisja rolnictwa Parlamentu Europejskiego przyjęła złożoną przez europosła PiS Zbigniewa Kuźmiuka poprawkę w sprawie zrównania dopłat bezpośrednich dla rolników w UE. Z kolei wiceszef MSZ Konrad Szymański podkreślił, że Polska i wiele innych państw nie zaakceptują cięć w wydatkach na politykę spójności i wspólną politykę rolną.

 


W komisji rolnictwa i rozwoju wsi Parlamentu Europejskiego przyjęto sprawozdanie w sprawie wspólnej polityki rolnej w przyszłym budżecie UE. Uwzględniono w nim poprawkę zaproponowaną przez Kuźmiuka, wskazującą na potrzebę wyrównania unijnych dopłat dla rolników.

– Kraje Europy Zachodniej, dłużej korzystające ze wspólnej polityki rolnej, mają dopłaty wyższe niż kraje Europy Środkowo-Wschodniej. Chodzi o to, aby nastąpiło wyrównanie tych dopłat już w następnej perspektywie finansowej – wyjaśnił europoseł.

Kuźmiuk dodał, że zamierza podjąć na nowo ten temat po majowych wyborach do PE, bo w kończącej się kadencji nie ma już szans na głosowanie tej kwestii podczas plenarnej sesji Parlamentu Europejskiego.

– To ważny sygnał polityczny dotyczący przyszłego unijnego budżetu – tak przyjęcie poprawki w sprawie wyrównania dopłat skomentował minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski 

 

 Czytaj więcej w dzisiejszej "Codziennej".

Źródło: Jan Kamieniecki

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze