Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

PiS rządzi samodzielnie, Konfederacja pod wyborczym progiem [NAJNOWSZY SONDAŻ]

am 7:31 22 sierpnia 2019
Wikimedia Commons
„45 proc. badanych chce głosować w wyborach parlamentarnych na PiS i partie koalicyjne” – wynika z badania panelu Ariadna dla Wirtualnej Polski. Druga na podium znalazła się Koalicja Obywatelska z wynikiem 27 proc. W ławach sejmowych zasiedliby posłowie czterech partii.

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, na Prawo i Sprawiedliwość, wspierane przez Solidarną Polskę i Porozumienie, głosowałoby 45 proc. respondentów - wynika z badania na panelu Ariadna dla WP. Wynik po raz kolejny daje partii Jarosława Kaczyńskiego samodzielne rządy.

Na drugim miejscu w badaniu uplasowała się Koalicja Polska, w skład której wchodzą Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Inicjatywa Polska oraz Zieloni, z wynikiem 27 proc. Na blok lewicowy głos zamierza oddać 10 proc. ankietowanych. Porozumienie obejmuje SLD, Wiosnę Roberta Biedronia, Razem, Unię Pracy i RSS. W Sejmie znalazłaby się również Koalicja Polska PSL i Kukiz'15 z poparciem na poziomie 6 proc.

Progu wyborczego nie przekroczyłaby Konfederacja z liderami Januszem Korwin-MIkkem oraz Ruchem Narodowym. Chęć oddania na nich głosu zadeklarowało 4 proc. badanych. Federacja Marka Jakubiaka i Piotra Liroya-Marca ma 1 proc. poparcia. 7 proc. pytanych nie potrafiło wskazać odpowiedzi, na kogo chcą zagłosować. Chęć udziału w wyborach w tę niedzielę zadeklarowało 49 proc. respondentów. 26 proc. nie wzięłoby udziału w głosowaniu, a 25 proc. odpowiedziało "nie wiem".

Badanie zostało przeprowadzone dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna. Próba ogólnopolska liczyła 1036 osób w wieku od 18 lat wzwyż. Struktura została dobrana według reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania. Badanie wykonano metodą CAWI w dniach od 16 do 20 sierpnia 2019 r.

 

 

 

Źródło: Wirtualna Polska

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze