Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

PiS na prowadzeniu, w Sejmie aż 6 partii [SONDAŻ]

dmc 7:23 25 września 2015
FLICKR/LUKAS PLEWNIA/CC BY-SA 2.0
Gdyby wybory parlamentarne odbyły się we wrześniu wygrałby je PiS. Na partię Jarosława Kaczyńskiego chce głosować 39,2 proc. Polaków - wynika z sondażu opublikowanego przez "Polska The Times".

Na drugim miejscu znalazła się Platforma Obywatelska z wynikiem 25,7 proc. Ostatnie miejsce na podium przypadło komitetowi "Kukiz'15". Poparcie dla ruchu Pawła Kukiza deklaruje 9,8 proc. wyborców.

Do Sejmu weszłaby również Zjednoczona Lewica (8,1 proc.), Polskie Stronnictwo Ludowe (5,8 proc.) i Nowoczesna Ryszarda Petru (5,5 proc.). Tuż pod progiem znalazła się partia KORWiN, na którą chce oddać swój głos 4,7 proc. Polaków.

Z badania przeprowadzonego przez 18 największych dzienników regionalnych wchodzących w skład Polska Press Grupy wynika, że PiS otrzymałby 190 mandatów, PO - 126, Kukiz'15 - 48, Zjednoczona Lewica - 38, PSL i Nowoczesna - po 28. 2 mandaty przypadłyby Mniejszości Niemieckiej.

Sondaż przeprowadzono w dniach 17-21 września na reprezentatywnej próbie 8000 dorosłych mieszkańców kraju metodą bezpośredniego wywiadu ankieterskiego z wykorzystaniem papierowego kwestionariusza (PAPI). 

Źródło: Polska The Times

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze