Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

PiS na czele! Reszta daleko w tyle...

M.N. 20:19 17 grudnia 2019
Telewizja Republika
W grudniu na PiS i partie tworzące Zjednoczoną Prawicę chce głosować 39 proc. Na Koalicję Obywatelską głos zamierza oddać 26 proc. badanych, na Lewicę - 11 proc., na PSL-Koalicję Polską - 8 proc., a na Konfederację 6 proc. - wynika z najnowszego sondażu Kantar.

W grudniu 66 proc. respondentów deklaruje chęć udziału w wyborach do Sejmu, przy czym 28 proc. badanych jest zdecydowana w tej kwestii, a 38 proc. z respondentów raczej planuje głosowanie. Przeciwne stanowisko wyraża 25 proc. badanych.

 

12 proc. osób z tej grupy zapowiada, że raczej nie pójdzie głosować, a 13 proc. deklaruje, że zdecydowanie nie weźmie udziału w wyborach. 9 proc. Polaków jeszcze nie wie, czy odda swój głos w wyborach.

W porównaniu do wyników z listopada, w grudniu o 5 pkt proc. spadł odsetek osób zdecydowanie zamierzających głosować, przy jednoczesnym wzroście o 6 pkt proc. odsetka osób wskazujących, że raczej wezmą udział w wyborach. 

O 3 pkt proc. spadła liczba deklarujących, że raczej nie wezmą udziału w wyborach. Odsetek osób, które zdecydowanie nie zagłosują, podobnie jak odsetek osób niezdecydowanych wzrósł o 1 pkt proc.

39 proc. respondentów, którzy zadeklarowali gotowość wzięcia udziału w wyborach do Sejmu zamierza głosować na Zjednoczoną Prawicę (Prawo i Sprawiedliwość razem z Solidarną Polską i Porozumieniem).

Koalicja Obywatelska uzyskała poparcie na poziomie 26 proc. Do Sejmu dostałaby się również Lewica, uzyskując 11 proc. głosów, jak również PSL-Koalicja Polska razem z Kukiz'15 (8 proc.) oraz Konfederacją (6 proc).

Źródło: IAR, Media

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze