Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

PiS na czele, PO wyprzedza Nowoczesną [SONDAŻ]

dmc 7:17 20 maja 2016
FOT. KRZYSZTOF BIAŁOSKÓRSKI
Jak wynika z sondażu opublikowanego przez "Polskę the Times", partię Jarosława Kaczyńskiego popiera 37,1 proc. Polaków. Gazeta dodaje, że PiS jest jedyną formacją w zestawieniu, która utrzymuje wyraźny trend wzrostowy.

Druga jest Platforma Obywatelska. Na partię Grzegorza Schetyny chce głosować 19 proc. badanych. Trzecie miejsce przypadło .Nowoczesnej, która może liczyć na 18 proc. poparcia. Do Sejmu wszedłby jeszcze Kukiz'15 z wynikiem 9 proc. Poza parlamentem uplasowały się: KORWiN (4,7 proc.), SLD (4 proc.), PSL (3,9 proc.) i partia Razem (2,6 proc.).

Pierwsze półrocze rządów PiS zdecydowanie dobrze i raczej dobrze ocenia 38,9 proc. Polaków. Przeciwnego zdania jest 42,1 proc. Co piąty badany nie ma zdania na temat działań ekipy Beaty Szydło. 

"Polska The Times" zaznacza, że na pytania o preferencje wyborcze ankietowani odpowiadali w dniach 12-17 maja, czyli już po prezentacji audytu ośmioletnich rządów koalicji PO-PSL. Sondaż przeprowadzono we wszystkich 16 województwach na reprezentatywnej próbie 500 dorosłych osób z każdego regionu. Badanie zrealizowało 18 największych dzienników regionalnych Polska Press Grupy we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Badania Opinii Publicznej Dobra Opinia.

Źródło: Polska The Times

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze