Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

PiS DEKLASUJE w sondażu! Politycy przypominają jednak, że to nie sondaże wygrywają wybory a głosy oddane 13 października

PR 9:04 5 października 2019
Telewizja Republika
Pięć komitetów w Sejmie, Prawo i Sprawiedliwość z ogromną przewagą nad pozostałymi - to obraz jaki wyłania się z ostatniego sondażu pracowni Social Changes przeprowadzonego na zlecenie portalu wPolityce.pl. Politycy przypominają jednak, że to nie sondaże wygrywają wybory a głosy oddane 13 października.

 

Na Prawo i Sprawiedliwość, według sondażu, zagłosować chce 47,2 proc. wyborców. To o 0,3 proc. więcej niż w poprzednim badaniu Social Changes.

- Drugie miejsce zajmuje Koalicja Obywatelska, na którą chce głosować 26,1 proc. badanych, co oznacza spadek o 1,7 punktu - czytamy w portalu.

Na dwucyfrowe poparcie może jeszcze liczyć SLD. Oddanie głosu na nich deklaruje 13,8 proc. - 1,2 proc. mniej niż w poprzednim sondażu.

Do Sejmu dostałoby się także Polskie Stronnictwo Ludowe, na które chce głosować 7,4 proc. badanych. To jedyna obok PiS partia, której poparcie w porównaniu z poprzednim badaniem wzrosło (+0,6 proc.). 

Najmniejszą reprezentację w parlamencie miałaby Konfederacja, która z poparciem 5,5 proc. przekroczyła próg wyborczy. Jej wynik spadł jednak o 0,4 proc.

 

 Czytaj także:

PO jak Cosa Nostra? Te słowa po prostu szokują

Źródło: w Polityce

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze