Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

PiS chce komisji śledczej ws. majątku Kwaśniewskich

mk 15:57 10 czerwca 2014
flickr/Piotr Drabik/CC BY 2.0
Klub PiS złoży wniosek o powołanie sejmowej komisji śledczej, która ma zbadać m.in. działania organów państwa w związku ze sprawą legalności majątku Aleksandra i Jolanty Kwaśniewskich.

Sejm nie uchylił immunitetu poselskiego b. szefowi CBA posłowi PiS Mariuszowi Kamińskiemu.

We wniosku wobec Kamińskiego chodziło m.in. o sprawę willi w Kazimierzu Dolnym, której - jak domniemywało CBA - cichymi właścicielami byli Kwaśniewscy. Prokuratura oficjalnie nie odnosiła się do tych doniesień; wskazywano tylko, że chodzi o "nierzetelne informacje" we wnioskach do sądu i prokuratora o zgodę na działania operacyjne CBA z lat 2007-09 oraz nieprawidłowości w operacjach specjalnych CBA.

– Uważam, że z punktu widzenia opinii publicznej niezbędne jest, aby sprawą działań prokuratury dotyczącą Aleksandra i Jolanty Kwaśniewskich i podejrzenia ukrywania przez nich dochodów zajęła się sejmowa komisja śledcza – powiedział dziennikarzom Kamiński.

Jego zdaniem komisja powinna zbadać przede wszystkim jak funkcjonowały organy państwa, „których obowiązkiem było wyjaśnienie wszystkich wątpliwości związanych z majątkiem Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich i źródłem jego pochodzenia”.

– Tak, złożymy wniosek o komisję śledczą. To stanie się oficjalnym wnioskiem klubu parlamentarnego – zapowiedział z kolei rzecznik PiS Adam Hofman.

W 2010 r. katowicka prokuratura umorzyła postępowanie w sprawie legalności majątku Kwaśniewskich, nie dopatrując się nieprawidłowości.

Źródło: pap

Wczytuję ocenę...
TAGI:


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze