Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Piraci zaatakowali grecki tankowiec!

AS 15:35 4 listopada 2019
pexels
U wybrzeży Togo piraci zaatakowali grecki tankowiec. Po wzięciu czterech członków załogi jako zakładników opuścili statek.

Dwaj porwani członkowie załogi tankowca to Filipińczycy, pozostali zakładnicy to Grek i Gruzin. Jak informuje zachodnioafrykańska marynarka wojenna, napastnicy postrzelili też znajdującego się na pokładzie ochroniarza.

Dwa dni wcześniej do podobnego ataku doszło na wodach sąsiadującego z Togo Beninu. Wtedy to piraci zaatakowali statek Bonita płynący pod banderą Norwegii i porwali dziewięciu Filipińczyków.

Agencja EFE zaznacza, że Zatoka Gwinejska jest obecnie jednym z najbardziej niebezpiecznych akwenów morskich na świecie; często dochodzi tam do ataków piratów i porwań dla okupu.

 

Zgodnie z najnowszymi danymi Międzynarodowej Organizacji Morskiej (IMO) za pierwsze półrocze 2019 roku 73 proc. wszystkich porwań na morzu i 92 proc. aktów wzięcia zakładników miało miejsce na wodach Zatoki Gwinejskiej. 62 osoby porwano w pobliżu wybrzeża Beninu, Gwinei, Kamerunu, Nigerii i Togo.

 

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze