Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Piotr Liroy-Marzec niezadowolony z satyrycznego fanpage'a. "Zgłaszam na prokuraturę istnienie tej strony"

zm 11:12 3 listopada 2015
facebook.com/Liroy poseł na Sejm VIII kadencji - nieoficjalny fanpage
"Jeżeli w ciągu doby ta strona nie przestanie istnieć - informuję, że zgłaszam na prokuraturę istnienie tej strony jako szkalowanie posła na Sejm RP" – napisał muzyk na swoim profilu na Facebooku.

Znany raper z Kielc, Piotr Liroy Marzec, dostał się do Sejmu z list Ruchu Kukiza. W okręgu świętokrzyskim, otrzymał 22 614 głosów.

Po podaniu informacji o uzyskaniu przez muzyka mandatu, na Facebooku powstały satyryczne fanpage poświęcone karierze Piotra Marca – m.in. "Liroy na Marszałka Sejmu RP" i właśnie wspomniana strona "Liroy poseł na Sejm VIII kadencji - nieoficjalny fanpage".

W odpowiedzi na materiały zamieszczone na jednym z fanpage, muzyk zapowiedział, że sprawę "zgłasza na prokuraturę", jako "szkalowanie posła na Sejm RP".

Wpis został usunięty, ale twórcy strony odpowiedzieli przyszłemu posłowi na jego groźby, tłumacząc, że jest on teraz "demokratycznie wybranym reprezentantem narodu. Już nie osobą prywatną, a publiczną personą".

"Mamy cichą nadzieję, że obecna wrzawa w internetach będzie drobną nauczką, co się dzieje, kiedy w 'demokratycznym państwie prawa' próbuje się straszyć publicznie sądami i uciszać wszelką nawet-nie-krytykę. I może dobrze się stało, że przekonał się Pan o tym na forum niszowego fanpejdża na fejsbuniu, a nie forum krajowym bądź międzynarodowym, gdzie stawka jest dużo wyższa niż szydera w internetach" – napisali w liście otwartym twórcy strony.

 

 

 

Źródło: wprost.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze