Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Piotr Duda ostro o nowych przepisach dot. handlu w niedzielę: Trzeba skończyć z tradycją "weekend w hipermarkecie"

EmaPob 19:33 24 września 2016
Piotr Duda, NSZZ SolidarnośćTelewizja Republika
- Jeśli widzę, że ktoś w niedzielę kupuje materiały budowlane i mówi, że to jest jego wolność i nie wolno mu jej odbierać, to powiem wam tak: wolność ma swoje granice - stwierdził szef NSZZ "Solidarność" Piotr Duda w rozmowie z RMF FM.

– Polacy nie przestaną jeść. To, co mają kupić w niedzielę, kupią w sobotę - stwierdził w rozmowie z Krzysztofem Ziemcem Piotr Duda. Związek NSZZ jest jedną z organizacji, która chce prawnego zakazu handlu w niedzielę.

"Nie wolno poprzez swoją wolność ubezwłasnowolniać drugiej osoby" 

Nie wolno poprzez swoją wolność ubezwłasnowolniać drugiej osoby, która w tym dniu mogłaby być z rodziną i te pieniądze, jeżeli ma w nadmiarze, wydawać w inny sposób - stwierdził Piotr Duda. 

Przewodniczący Solidarności poinformował też, że pierwsze czytanie ustawy ws. zakazu handlu w niedzielę odbędzie się 4 października. - Przekazał nam tę informację pan marszałek Kuchciński. Nasz przedstawiciel będzie przedstawiał projekt obywatelski - dodał. 

"W cywilizowanych państwach zakaz handlu w niedzielę istnieje"

W cywilizowanych państwach takich jak Niemcy czy Francja, a także w wielu innych, zakaz handlu w niedzielę obowiązuje i nic takiego się nie dzieje - powiedział Piotr Duda. 

Jak zaznaczył przewodniczący NSZZ Solidarność, obowiązujące dziś prawo o zakazie handlu w wybrane święta nie jest przestrzegane. Potwierdziły to ostatnie kontrole 15 sierpnia, co Duda uznał za "skandaliczne łamanie prawa". 

 

 

 

Źródło: rmf24.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze