Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Piontkowski: prawie wszystkie szkoły funkcjonują w trybie stacjonarnym

ASy 13:54 3 września 2020
W szkołach podstawowych i ponadpodstawowych uczy się ponad 4,5 mln dzieci i nastolatków PAP/Tomasz Gzell
- W kilkudziesięciu placówkach oświatowych zajęcia nie rozpoczęły się lub je zawieszono, natomiast niektóre placówki miały ograniczenie nauki stacjonarnej zaledwie na kilka dni. W kilkunastu zdecydowano się na tryb mieszany - poinformował w czwartek minister edukacji Dariusz Piontkowski.

Podczas konferencji prasowej szef MEN zwrócił uwagę, że w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych uczy się ponad 4,5 mln dzieci i nastolatków, a w przedszkolach - 1,5 mln dzieci. Łącznie ze szkołami dla dorosłych jest to ok. 6 mln osób.

- W przytłaczającej większości szkół, niemal w 100 proc., prawie wszystkie funkcjonują w trybie stacjonarnym - powiedział minister.

Wskazał również, że nieliczne placówki w pojedynczych województwach nie rozpoczęły roku szkolnego. W części z nich nie zakończono remontów i to był powód nierozpoczęcia zajęć.

- Na prawie 50 tys. różnego rodzaju placówek edukacyjnych w Polsce w kilkudziesięciu placówkach zajęcia na razie się nie rozpoczęły lub je zawieszono. Niektóre placówki miały czas ograniczenia zajęć stacjonarnych zaledwie na kilka dni. W zaledwie kilkunastu zdecydowano się na tryb mieszany - podał minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.

Źródło: polskieradio24.pl, Twitter

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze