Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

„Pilnujmy Polski”. Macierewicz: Brak jedności wobec Rosji zagraża suwerenności całej Europy

ajg 22:14 21 kwietnia 2021
Rosja gromadzi siły na granicy z Ukrainą (zdj. ilustracyjne)Pixabay/SABIRAB
Sytuacja na granicy Rosji z Ukrainą już przekroczyła czerwoną linię – uważa wiceprzewodniczący PiS Antoni Macierewicz, który był w środę gościem Ryszarda Gromadzkiego w programie „Pilnujmy Polski”.

- Przez jakiś czas wydawało się, że to element gry, presji na nową ekipę w USA, żeby uzyskać porozumienie, które dawałoby Rosji wolną rękę w Europie Wschodniej – powiedział Macierewicz i przypomniał, że od 2014 r. „nie było takiej koncentracji wojsk rosyjskich przy jakiejkolwiek granicy”.

- Rosja planuje agresję, bez względu na przebieg rokowań dyplomatycznych – podkreślił wiceprzewodniczący PiS. Zaznaczył przy tym, że jakkolwiek nie musi to być wojna na pełną skalę, to „jakiś zakres ataku jest wysoce prawdopodobny”.

Spójne stanowisko wobec Kremla jest koniecznością

Macierewicz podkreślił, że wobec takiej postawy Kremla konieczne jest spójne stanowisko UE i NATO. „Administracja Bidena demonstruje bardzo twardą linię” - zaznaczył, jednakże – jak podkreślił – całkiem inaczej wygląda stanowisko Francji i Niemiec. Szczególnie jeśli chodzi o ten ostatni kraj, jego stanowisko stanowi pewną niewiadomą ze względu na nadchodzące wybory.

- Mamy do czynienia z momentem przełomowym. Polska musi mieć jednoznaczne stanowisko, skorelowane ze stanowiskiem USA – podkreślił Macierewicz. Dodał również, że takie stanowisko powinno być wspólne dla wszystkich państw NATO i UE. „Jeżeli do tego nie dojdzie, staniemy przed zagrożeniem dla suwerenności całej Europy” - dodał wiceprzewodniczący PiS.

Źródło: TV Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze