Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Pilne! Premier na godzinę 19 zwołał sztab kryzysowy w KPRM

K.B. 15:00 29 sierpnia 2019
Telewizja Republika
-Sztab kryzysowy został zwołany w związku z awarią kolektorów oczyszczalni ścieków „Czajka” w Warszawie. W spotkaniu udział wezmą minister środowiska Henryk Kowalczyk, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, minister zdrowia Łukasz Szumowski i główny inspektor sanitarny Jarosław Pinkas – poinformował podczas konferencji prasowej szef KPRM Michał Dworczyk.

– Apeluję do Grzegorza Schetyny i Rafała Trzaskowskiego o elementarną przyzwoitość; rząd chce pomagać i namawiamy, żeby nie odtrącać tej wyciągniętej ręki, tylko dlatego że robi to rząd PiS – powiedział Michał Dworczyk.

Wcześniej szef MON Mariusz Błaszczak zaoferował pomoc wojska. Do odpowiedzi Rafała Trzaskowskiego na oferowaną pomoc odniósł się w mocnych słowach w sieci:

„Prezydent Trzaskowski stwierdził,że pomoc Wojska w związku z katastrofą ekologiczną nie jest potrzebna. To dowód ignorancji i braku szacunku dla ludzi. Zagrożeni są nie tylko Warszawiacy ale też mieszkańcy Mazowsza, Kujaw i Pomorza. Proszę nie przeszkadzać tym, którzy chcą pomóc!” - napisał szef MON na swoim Twitterze.

 Do awarii pierwszego kolektora w oczyszczalni ścieków „Czajka” doszło we wtorek rano. Wówczas zadziałał zapasowy kolektor, który sam uległ awarii w środę. Doszło wtedy do kontrolowanego zrzutu ścieków do Wisły. Aktualnie do rzeki trafia 3 tys. litrów nieczystości na sekundę.

Źródło: Polskie Radio 24

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze