Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Piłka: W Polsce mamy zjawisko dobijania gospodarki przez zagraniczne supermarkety. Odznaczanie takich ludzi to mentalność niewolnicza

dc 21:03 29 lipca 2015
TELEWIZJA REPUBLIKA
Wyobraźmy sobie, że w Berlinie ktoś wpada na pomysł odznaczenia szefa firmy, która opanowała niemiecką gospodarkę. To jest kompletna aberracja – mówił w programie „W Punkt” Marian Piłka.

Wiceprzewodniczący Prawicy Rzeczpospolitej skomentował w ten sposób zapowiedź MSZ o przyznaniu Krzyża Kawalerskiego Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej dyrektorowi Biedronki.

– W Polsce mamy zjawisko dobijania gospodarki przez zagraniczne supermarkety. Odznaczenia medalami państwowymi takich ludzi to mentalność niewolnicza, to absurd. Trzeba postawić na rozwój rodzimej przedsiębiorczości i handlu – oświadczył Piłka.

„Stoimy w obliczu katastrofy demograficznej”

Dodał, że w jego ocenie cała koncepcja Leszka Balcerowicza, który w swoich założeniach chciał budować gospodarkę w oparciu o obcy kapitał, kompletnie się nie sprawdziła.

Komentując problemy demograficzne Piłka przypomniał, że pisał o tym już na początku lat 90. – Kiedy zwracałem uwagę na te zagrożenia miałem wrażenie, że ludzie tego nie rozumieją. Dzisiaj stoimy w obliczu katastrofy demograficznej, która pociągnie za sobą również poważne konsekwencje ekonomiczne – stwierdził.

Wiceprzewodniczący Prawicy Rzeczpospolitej podkreślał, że jego ugrupowanie od początku stoi na straży rodziny, małżeństwa i obrony dzieci przed demoralizacją. – Obecnie mamy do czynienia z atakiem nihilizmu, który uderza w cywilizacje życia. To co dzieje się dzisiaj, to kulturowy neobolszewizm – ocenił.

„Platforma skręciła w lewo”

Piłka krytycznie odniósł się do ostatnich poczynań partii rządzącej. Gdy patrzę na to, co robi Platforma Obywatelska, to zastanawiam się, do kogo adresuje swoje przesłanie. Wydaje mi się, ze nie jest to partia dla normalnych ludzi – powiedział. – W gruncie rzeczy mamy dziś do czynienia z radyklanym zwrotem w lewo całej Platformy – dodał.

Komentując najnowszy sondaż GfK, w którym PiS i Zjednoczona Prawica może liczyć na 47 proc. poparcia Piłka stwierdził, że w związku z ostatnimi wypowiedziami polityków PO wynik może być jeszcze lepszy. Pytany, czy można już mówić o bezpiecznej przewadze nad partią rządząca odparł: „Bezpieczna przewaga jest wtedy, kiedy ogłaszane są wyniki wyborów”.

Dodał, że jeśli politycy Prawicy Rzeczpospolitej wejdą z list PiS do parlamentu, to będą namawiać partię Jarosława Kaczyńskiego do zmiany ustawy o in vitro i wprowadzenia zapisu o całkowitej ochronie życia poczętego.

 

Źródło: telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze