Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Piłka nożna: Polacy z szansą do awansu do Final Four

ASy 9:06 15 listopada 2020
Twitter/Łączy nas piłka
W niedzielę polscy piłkarze staną przed szansą triumfu w swojej grupie Ligi Narodów i awansu do Final Four. Warunkiem jest wygrana w Reggio Emilia z osłabionymi brakiem wielu zawodników Włochami
Po czterech kolejkach grupy A1 prowadząca w tabeli Polska ma siedem punktów i o jeden wyprzedza Włochy, a o dwa Holandię. Tabelę zamyka pozostająca bez zwycięstwa Bośnia i Hercegowina - 2 pkt.

Po meczu z Italią biało-czerwonych czeka jeszcze spotkanie 18 listopada w Chorzowie z Holandią, która w niedzielę podejmie Bośniaków.

Jeśli "Pomarańczowi" nie wygrają w 5. kolejce, a Polacy pokonają na wyjeździe Włochów, biało-czerwoni zapewnią sobie niespodziewany triumf w grupie A1 i awans do Final Four.

Turniej z udziałem czterech najlepszych drużyn najwyższej dywizji odbędzie się w październiku 2021 roku. Polska, w przypadku zwycięstwa w grupie A1, będzie gospodarzem imprezy.

Miesiąc temu biało-czerwoni zremisowali z Italią w Gdańsku 0:0. Teraz jednak Włosi zagrają mocno osłabieni. Z powodu przypadków koronawirusa (często niejednoznacznych) i kontuzji zabraknie w ich ekipie kilkunastu piłkarzy.

Mimo kłopotów Włochów trener biało-czerwonych Jerzy Brzęczek spodziewa się trudnego meczu.

- Życzę nieobecnym jak najszybszego powrotu do zdrowia, bo to teraz najważniejsze. Włosi mają kadrę z dużym potencjałem i wiemy, że czeka nas bardzo trudne spotkanie, nawet gdy nie zagrają najlepsi zawodnicy - stwierdził.

W polskiej ekipie z powodu żółtych kartek zabraknie Mateusza Klicha.

Początek meczu w Reggio Emilia dziś o godz. 20.45.

Źródło: sport.dziennik.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze