Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Piętnastu członków ISIS skazanych na śmierć

AS 15:53 25 lutego 2018
wikimedia
W Iraku 15 obywateli Turcji zostało skazanych na śmierć za członkostwo w Państwie Islamskim. Wyrok został wydany przez sąd karny w Bagdadzie. Informacje te podała agencja AFP, powołując się na przedstawiciela irackiego wymiaru sprawiedliwości.

Iracki wymiar sprawiedliwości poinformował, że skazana na śmierć piętnastka przyznała się do zarzucanych im czynów. Szesnasta osoba z Turcji została skazana na dożywotnie więzienie. Więcej szczegółów nie zostało podanych.

Ostatnimi czasy w Iraku pada wiele oskarżeń o związki z Państwem Islamskim, szczególnie dotyczy to obcokrajowców.

W styczniu za przyłączenie się do ISIS na karę śmieci została skazana Niemka pochodzenia marokańskiego. W lutym ten sam los spotkał Turczynkę. Ponadto dziesięć kobiet różnych narodowości zostało skazanych na karę dożywotniego pozbawienia wolności.

Przez kilka ostatnich lat tysiące cudzoziemców walczyło po stronie terrorystów w Iraku i Syrii. W irackich więzieniach przebywa obecnie tysiące więźniów podejrzanych o współpracę z Państwem Islamskim.

W kodeksie karnym Iraku uznanie kogoś za członka ISIS oznacza dla niego karę śmierci, bądź dożywotniego pozbawienia wolności.

Źródło: Polsat News

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - HANNA SHEN, EWA ISZORO - NIE MOŻNA WIERZYĆ CHIŃSKIM DANYM NA TEMAT EPIDEMII
Wczytuję komentarze...
Najnowsze