Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Pieskow: w sprawie Nawalnego Rosja nie zamierza nikomu wierzyć na słowo

AN 13:16 18 września 2020
Rosja nie zamierza "nikomu wierzyć na słowo".Fot. PAP/EPA/SHAMIL ZHUMATOV / POOL
Rzecznik Kremla Dmitrijj Pieskow powiedział w piątek, że w sprawie dotyczącej domniemanej próby otrucia opozycjonisty Aleksieja Nawalnego pojawia się "o wiele więcej pytań, niż odpowiedzi". Zapewnił, że Rosja nie zamierza "nikomu wierzyć na słowo".

Pieskow podkreślił, że butelka z wodą, którą współpracownicy Nawalnego zabrali z jego pokoju hotelowego, została wywieziona z Rosji, a mogła ona być dowodem rzeczowym. – Nie mamy możliwości jej zbadania. Nasi specjaliści nie mogą niczego powiedzieć - podkreślił.

Dodał następnie: "W tej historii zbyt wiele jest absurdu, by komuś wierzyć na słowo. I my nie zamierzamy nikomu wierzyć na słowo".

– Jedynym, co może teraz rzucić światło na wydarzenia, jest wymiana informacji, wymiana biomateriałów, dowodów i w razie konieczności wspólna praca nad analizowaniem sytuacji - powiedział Pieskow.

Przedstawiciel Kremla zapewnił, że gdy Nawalny trafił do szpitala nie wykluczano, iż mógł paść ofiarą otrucia. Jednak później lekarze z Omska nie znaleźli w jego krwi substancji trujących - podkreślił.

Pytany o opinię przewodniczącego Dumy Państwowej (niższej izby parlamentu Rosji) Właczesława Wołodina, iż za sprawą Nawalnego stoją zagraniczne służby specjalne, Pieskow uchylił się od wyrażenia opinii Kremla. – Nie możemy mówić, że się z nim zgadzamy, ani też o braku zgody. Pytań w tej sytuacji pojawia się o wiele więcej, niż odpowiedzi - powiedział rzecznik prezydenta Rosji.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze