Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Pierwszy transport humanitarny do Libanu. PKWP prosi o regularne wsparcie

ASy 22:00 20 sierpnia 2020
Odlot transportu do stolicy LibanuSebastian Borowski/PAP
Ministerstwem Obrony Narodowej razem z organizacją Pomoc Kościołowi w Potrzebie 20 sierpnia zorganizowało transport humanitarny do Libanu. Najbardziej potrzebne są teraz żywność, leki i środki higieniczne.

 

Sytuacja w Libanie staje się coraz bardziej dramatyczna. Do tej pory dotyczyła sytuacji gospodarczej w regionie, pandemii koronawirusa i wojny w Syrii. PKWP prognozuje, że z końcem roku Liban czeka kryzys głodu i ludność będzie masowo umierać. Spotęgowaniem był wybuch w porcie.

- Nie możemy być obojętni, aby libańskie dzieci umierały z głodu. Ten piękny i historyczny kraj dziś krwawi. Nie zapomnijmy o tych ludziach, a szczególnie o dzieciach – mówi ks. prof. Waldemar Cisło, dyrektor Polskiej Sekcji Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

PKWP chce przygotować paczki żywnościowe dla 2 tys. rodzin z produktami z długą datą ważności, które można przetrzymywać bez lodówki, a więc m.in. mleko w proszku, cukier, makaron, konserwy, a następnie wysłać je drogą powietrzną do Libanu. Samolot może zabrać 40 ton.

Firmy i osoby prywatne zainteresowane przekazaniem konkretnych produktów proszone są o kontakt mailowy: info@pkwp.org, bądź telefoniczny: 22 845 17 09.

Źródło: KAI, aleteia.pl, pap

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze