Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Pierwszy taki przypadek! Przez przepychanki ws. Brexitu mężczyzna miał epizod ostrej choroby psychicznej

K.B. 19:36 3 października 2019
Zdjęcie Ilustracyjnepixabay
Znaczące wydarzenia polityczne, np. Brexit, mogą wywołać epizod ostrej choroby psychicznej. Pierwszy taki przypadek został opisany w magazynie BMJ Case Reports i dotyczył 40-letniego mężczyzny mieszkającego na stałe w Wielkiej Brytanii.

W raporcie, który ukazał się w BMJ Case Reports, został opisany przypadek 40-letniego mężczyzny, u którego pojawił się ostry epizod choroby psychicznej mający bezpośredni związek z Brexitem, czyli proces opuszczania przez Wielką Brytanię struktur Unii Europejskiej.
Mężczyzna został przyjęty do szpitala kilka dni po referendum ws. Brexitu, które miało miejsce w czerwcu 2016 r. To właśnie wtedy Brytyjczycy zadecydowali o wyjściu z Unii Europejskiej. To wydarzenie, jak i prowadzana przed nim kampania referendalna, wywołały wiele emocji u mieszkańców tej wyspy. 

Czterdziestolatek w momencie przyjęcia do szpitala był w bardzo ciężkim stanie psychicznym: był zdezorientowany, bardzo pobudzony, mówił dziwne rzeczy, miał paranoje – wydawało mu się, że głosy wydobywające się z telewizora i radia mówią o nim. Mężczyzna nie był chory psychicznie, nie miał też rodzinnej historii chorób psychicznych, choć w swojej karcie zdrowia miał już wpisany podobny przypadek – 13 lat wcześniej miał również ciężki epizod choroby psychicznej wywołany stresem w pracy. Jednak, jak wynikało z jego karty zdrowia, chory wyzdrowiał w ciągu kilku dni.

Żona mężczyzny powiedziała lekarzom, że mężczyzna bardzo się zdenerwował po ogłoszeniu wyników referendum ws. Brexitu. Od tamtej pory bardzo źle sypiał, miał urojenia, halucynacje słuchowe, omamy.

Żona dodała również, że tuż przed referendum mężczyzna był zestresowany z powodu sytuacji zawodowej i rodzinnej. To pomogło lekarzom w postawieniu diagnozy: ostry epizod choroby psychicznej związany z ważnym wydarzeniem politycznym, w tym wypadku Brexitem.
Mężczyzna znalazł się na oddziale szpitala psychiatrycznego, gdzie leczono go farmakologicznie – najpierw  lorazepamem, ze względu na ekstremalne pobudzenie, później włączono olanzapinę – lek przeciwpsychotyczny. Po dwóch tygodniach został wyleczony i wypisany ze szpitala. Nie musi przyjmować żadnych leków.

Źródło: Radio ZET, Media

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.174/1) - PRZEMYSŁ POGARDY W POLSCE I KTO GO URUCHOMIŁ
Wczytuję komentarze...
Najnowsze