Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Pierwszy rok programu Rodzina 500+. Rafalska: Rodziny poprawiły swoją sytuację materialną

MAD 11:45 1 kwietnia 2017
Twitter/Elżbieta Rafalska
Dziś mija rok od wejścia w życie sztandarowego programu rządu Prawa i Sprawiedliwości - Rodzina 500+. - Rodziny poprawiły swoją sytuację materialną, wiele rodzin przestało korzystać też z pomocy społecznej, bo dzisiaj nie musi już z tej pomocy korzystać – powiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej, Elżbieta Rafalska.

1 kwietnia 2016 r. wszedł w życie flagowy program rządu Prawa i Sprawiedliwości – Rodzina 500+. Program stanowi systemowe wsparcie rodzin polskich. Według założeń programu, rodzina z dwojgiem niepełnoletnich dzieci będzie mogła otrzymać 500 zł miesięcznie na drugie i kolejne dziecko niezależnie do dochodu. W przypadku rodzin z dochodem poniżej 800 zł netto na osobę, wsparcie otrzyma rodzina także na pierwsze lub jedyne dziecko.

Według danych MRPiPS, do końca lutego 2017 r. programem zostało objętych 3,82 mln dzieci – do niemal 2,6 mln polskich rodzin z budżetu państwa trafiło 21 mld złotych. Programem jest objętych w chwili obecnej ok. 55% wszystkich dzieci poniżej 18 roku życia w Polsce.

Program, jak pokazuje marcowe badanie CBOS, cieszy się dużym społecznym poparciem - „tak” programowi Rodzina 500+ powiedziało 77% ankietowanych. W szczególności respondenci podkreślali pozytywny wpływ programu na budżety gospodarstw domowych, a w dalszej kolejności także na relacje małżeńskie i rodzinne, a także czas spędzany z dziećmi.

- Efekty, które są mierzone zupełnie wymiernie, to też zmniejszone skrajnie ubóstwo wśród dzieci i młodzieży. To spore osiągnięcie, bo do tej pory Polska musiała się wstydzić problemu skrajnego ubóstwa wśród najmłodszych. Zmniejszyło się też ubóstwo relatywne. Rodziny poprawiły swoja sytuację materialną – powiedziała minister Elżbieta Rafalska.

Ministerstwo wskazuje, że program nie był bez znaczenia wśród przyczyn wzrostu urodzeń w naszym kraju. MRPiPS podkreśla również pozytywny wpływ Rodzna 500+ na gospodarkę Polski, a także wzrost standardu życia rodzin pobierających świadczenie.  

Źródło: Twitter, mpips.gov.pl, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze