Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Pierwsza oficjalna wizyta Emmanuela Macrona w Polsce. Rzecznik rządu: to nie będzie łatwa wizyta

K.B. 12:48 3 lutego 2020
Twitter/KancelariaPrezydenta
NATO, relacje z Ukrainą, przyszłość Trójkąta Weimarskiego, a także polityka rozszerzenia UE i NATO znajdą się wśród tematów poniedziałkowych rozmów w Warszawie prezydenta Andrzeja Dudy z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem.

Będą wspólne deklaracje po spotkaniu premiera Mateusza Morawieckiego z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem. Zapowiedział to rzecznik rządu Piotr Müller.

Francuski prezydent przybywa w poniedziałek z dwudniową oficjalną wizytą do Polski. W Warszawie spotka się m.in. z prezydentem Andrzejem Dudą i z premierem Mateuszem Morawieckim.

Piotr Müller poinformował w radiowej „Jedynce”, że wśród tematów rozmów znajdą się m.in. budżet unijny, polityka klimatyczna, polityka rolna, koleje dużych prędkości czy zainteresowanie Francji w budowie elektrowni atomowej w Polsce.

Piotr Müller zaznaczył też, że między Polską a Francją jest wiele rozbieżności, więc wizyta prezydenta Francji nie będzie łatwa.

Wizytę w Polsce prezydent Emmanuel Macron rozpoczął od powitania przez prezydenta Andrzeja Dudę w poniedziałek w Pałacu Prezydenckim.

Następnie odbędą się rozmowy prezydentów w cztery oczy, rozmowy plenarne, wspólna konferencja prasowa.

W dalszej kolejności Macron spotka się z premierem Mateuszem Morawieckim i ministrami jego rządu, odbędzie wizytę w polskim parlamencie.

Na wieczór przewidziane jest spotkanie prezydenta Francji ze społecznością francuską w Warszawie oraz intelektualistami i środowiskami kulturalnymi.

We wtorek natomiast Macron będzie przebywał w Krakowie, gdzie zwiedzi Zamek Królewski na Wawelu oraz wygłosi wykład dotyczący relacji polsko-francuskich oraz wizji UE na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Źródło: Radio Maryja, Tvp Info

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze