Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Pierwsza Dama z wizytą w Paryżu

A.N 19:30 17 października 2019
Wikimedia Commons
Agata Kornhauser-Duda udała się z wizytą do Paryża. Spotkała się tam z uczniami najstarszej polskiej szkoły poza granicami Polski.

–  Bardzo się cieszę, że mogę się dzisiaj z Państwem spotkać w miejscu szczególnym: najstarszej polskiej placówce oświatowej poza granicami Polski – mówiła w Paryżu Małżonka Prezydenta, która odwiedziła Szkołę Polską im. Adama Mickiewicza. Wzięła w niej udział we wspólnej lekturze „Katarynki” Bolesława Prusa, będącej jedną z nowel należących do zbioru dzieł tegorocznej edycji Narodowego Czytania – powiedziała Małżonka Prezydenta.

 Agata Kornhauser-Duda z uznaniem odniosła się do kierownictwa placówki i pedagogów:

– Jako absolwentka liceum, które liczy ponad 400 lat oraz nauczycielki w szkole o więcej, niż 130-letniej tradycji wiem, że zarówno nauka jak i praca w tak renomowanym ośrodku jest nie tylko nobilitująca, ale z wiąże się również ze specyficznym zobowiązaniem wobec tych, którzy tworzyli dobre imię i renomę szkoły – stwierdziła Pierwsza Dama. –

Nie mam żadnych wątpliwości, że Państwo to zobowiązanie wypełniają wzorowo – dodała. 

 Z okazji niedawnego Dnia Edukacji Narodowej Pierwsza Dama złożyła obecnym na spotkaniu życzenia – 

– Wielu sukcesów, pomyślności oraz satysfakcji płynącej z pracy oświatowej i wychowawczej. Życzę też, by nasz zawód cieszył się zasłużonym szacunkiem –

 Małżonce Prezydenta towarzyszył Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP, minister Adam Kwiatkowski. 

 Ze szkołą polską w Paryżu związanych było wielu wybitnych Polaków, jak Adam Mickiewicz, Joachim Lelewel, gen. Józef Dwernicki, Józef Ignacy Kraszewski czy Ludwik Mierosławski. 

 

 

Źródło: prezydent.pl/media

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze