Piękny gest piłkarza. Lionel Messi zadedykował bramkę zmarłemu Diego Maradonie

Zdjęcie ilustracyjne.
pexels.com/pixabay.com

Piłkarze Barcelony pokonali Osasunę Pampeluna 4:0 w 11. kolejce hiszpańskiej ekstraklasy. W trakcie meczu Messi zdobył bramkę i zadedykował ją zmarłemu w środę rodakowi Diego Armando Maradonie.

Messi strzelił gola w 73. minucie. Następnie zdjął koszulkę, pod którą miał inną, w barwach Newell's Old Boys i z numerem 10. Na boisku jest to numer Messiego i Maradony.

W tym klubie z Rosario Messi stawiał pierwsze piłkarskie kroki ponad dwie dekady temu. W sezonie 1993/94 w klubie grał również legendarny Maradona. W latach 80. Maradona należał też do klubu Barcelony. Przed meczem w niedzielę na Camp Nou uczczono pamięć o słynny piłkarzu jedną minutą ciszy. Kibice również pamiętali o Maradonie. Wśród fanów na trybunach pojawiła się koszulka Argentyńczyka z tamtego okresu i oryginalnym podpisem słynnego piłkarza.

Oprócz Messiego, gole strzelili również Duńczyk Martin Braithwaite (29.), Francuz Antoine Griezmann (42.) oraz Brazylijczyk Philippe Coutinho (57.).

Przed pozostałymi rozstrzygnięciami tej kolejki Barcelona awansowała na siódme miejsce z dorobkiem 14 punktów po dziewięciu meczach. Liderem jest Real Sociedad, który zgromadził 23 punkty.

Źródło: sport.dziennik.pl