Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Piękne życzenia pary prezydenckiej na Dzień Ojca: Są Panowie niezastąpieni w roli przewodników i mistrzów

JJ 10:39 23 czerwca 2020
Prezydent.pl/Fot. Grzegorz Jakubowski
Para Prezydencka złożyła dziś życzenia z okazji Dnia Ojca. Prezydent i Pierwsza Dama życzyli wszystkim ojcom „zdrowia, siły, radości i satysfakcji z życia domowego oraz wielu sukcesów zawodowych”.

Jak wskazała w życzeniach opublikowanych na kanałach społecznościowych para prezydencka, jeżeli pierwszym słowem dziecka bywa często „mama”, to drugim jest „tata”.

– Niezależnie od zmian zachodzących wokół nas, ojcowie są i pozostaną niezastąpieni w roli przewodników, wzorców i mistrzów dla swoich dzieci. Wprowadzają je w świat, przekazują swoją wiedzę i umiejętności. Dają przykład odwagi i konsekwencji w dążeniu do celów- mówili.

Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda podkreślili, że ojcowie kochają dzieci „we właściwy sobie męski sposób”, czyli wyrażając troskę o nie, zapewniając spokój oraz pewność, że „zawsze mogą wesprzeć się na silnym ojcowskim ramieniu”. Ta pamięć towarzyszy później dzieciom przez całe ich życie- zaznaczyła para prezydencka, zwracając w swoich życzeniach uwagę również na rolę ojca w kształtowaniu kondycji rodziny.

– Ojcowie razem z Matkami tworzą swoim pociechom warunki do prawidłowego rozwoju, odkrywania własnych talentów, nauki i dorastania. Dzięki wysiłkom swoich ojców młodzi Polacy wchodzą w dorosłość dobrze przygotowani do podejmowania odpowiedzialności za siebie i innych, do pracy zawodowej i do budowania własnych rodzin, stając się powodem ojcowskiej dumy- mówił prezydent z małżonką.

Para prezydencka życzyła wszystkim ojcom święta „pełnego słońca i nadziei na przyszłość”.

– Mamy za sobą trudne miesiące zmagań z epidemią, które były też szczególnym czasem dla polskich rodzin. Dzięki rodzicielskiej mądrości Ojców i Matek dzieci uniknęły narażenia na groźną chorobę. I za ten przykład, jak zmagać się z przeciwnościami, także gorąco dziękujemy- czytamy na stronie prezydent.pl.

 

 

Źródło: prezydent.pl, Twitter

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze