Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Piękne! Zobacz jak szefowa historyków Yad Vashem broni deklaracji i mówi o przelanej krwi Polaków

pmb 14:50 10 lipca 2018
Zrzut ekranu z serwisu Twitter/@KPrzewrocka
„Prof. Dina Porat, szefowa historyków Yad Vashem, udzieliła przed chwilą kanałowi 11 pierwszego wywiadu od czasu upublicznienia deklaracji polsko-izraelskiej. Ubrana w sukienkę z biało-czerwonym elementem broni deklaracji i mówi, że Polacy mają prawo czuć się ofiarami wojny tak jak Żydzi” – napisała na Twitterze Karolina Przewrocka-Aderet.

Co powiedziała prof. Porat w programie?

– Nie uważam, by można było obwiniać cały polski naród za przygotowywanie zorganizowanych ataków (na Żydów w czasie wojny - przyp. red.). Polacy byli ofiarami tej wojny. Polacy są źli, że przebaczyliśmy Niemcom, mówią, że to dlatego, iż dostaliśmy od nich pieniądze i właśnie dlatego nie mówimy o nich złych rzeczy.

W rozmowie prof. Dina Porat prosi prof. Y. Bauera o wycofanie się ze słów o zdradzie (w stosunku do osób, które przygotowywały deklarację). Twierdzi, że nie jest to zdrada, że to słowo niepotrzebnie podgrzewa. Polacy nie chcą, by ich winy znalazły się w centrum tego, jak są postrzegani. "Chcą zupełnie innej tożsamości". Wyjaśnia też, że w kwestii deklaracji doradzała premierowi Netanyahu osobiście, jako wolontariuszka, w sekrecie, a nie jako pracownik YV.

Źródło: Twitter/@KPrzewrocka

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze