Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Piekarczyk o USA: Nie słyszałem, by ktoś mówił, że wolność manifestuje się nienoszeniem maseczki

JJ 21:15 12 października 2020
Youtube/Blogpressportal
W drugiej części programu "W Punkt" na antenie TV Republika gościem redaktora Aleksandra Wierzejskiego był Paweł Piekarczyk, bard i publicysta. Ponieważ rozmówca red. Wierzejskiego przebywa obecnie w USA, prowadzący zapytał o obecną sytuację w tym kraju, m.in. o zamieszki, które latem przetoczyły się przez Stany Zjednoczone.

– Jedziemy obejrzeć skutki różnych działań, które jakiś czas temu miały miejsce w Kenoshy. To jest wszystko jakiś element tła, które się dzieje, może nie tyle samej kampanii wyborczej, co takich działań okołowyborczych, które tu się odbywają, a które są inne niż kiedykolwiek ze względu na restrykcje czy zmiany obyczajów ze względu na covida - wskazał Piekarczyk. 

– Tutaj zresztą wszyscy bardzo przejmują się tym covidem. Nie słyszałem, by ktokolwiek mówił, że jego wolność manifestuje się nienoszeniem maseczki. Cóż zresztą warta wolność, której świadectwem jest maseczka - zaznaczył gość TV Republika.

– Nie miałem jeszcze okazji pojechać do centrum Chicago, pochodzić tu po ulicach i nie wiem, jak to wygląda. Myślę, że w ogóle takie rozruchy mają bardzo często charakter lokalny. Odbywają się w danym miejscu, ale padają cieniem na znacznie większy obszar i znacznie więcej ludzi, których może to dotyczyć. To jest też taki rodzaj terroryzmu, gdzieś narozrabiam i wszyscy się boją - powiedział, pytany o zamieszki. 

– W środowisku, w którym się obracam, czyli raczej konserwatywnie zorientowanej Polonii, nie ma jakiegoś szczególnego strachu przed nimi i czegoś takiego, żeby ktoś szczególnie barykadował swój biznes. To państwo działa i wyraźnie widać, że działa. Natomiast niektórzy przedstawiciele lokalnych władz uważają, że „po nas choćby potop”, wycofują policję z akcji, uważają, że nieeskalowanie protestów polega na schodzeniu z drogi rozszalałemu tłumowi. Myślę, że to jednak błędne widzenie świata, bo to się dzieje wyłącznie w miejscach rządzonych przez Demokratów, a w żadnym rządzonym przez Republikanów - ocenił Paweł Piekarczyk. 

 

Źródło: TV Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze