Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Piechociński: 31 stycznia decyzja PSL ws. kandydata na prezydenta

ap 19:11 25 stycznia 2015
Janusz Piechociński, PSLTelewizja Republika
Wicepremier, minister gospodarki i lider PSL Janusz Piechociński zapowiedział w Rzeszowie, że decyzja Stronnictwa dotycząca kandydata w wyborach prezydenckich zapadnie w 31 stycznia, kiedy będzie obradować rada naczelna tej partii.

– Niektóre media i niektórzy politolodzy próbują mierzyć temperaturę w Polskim Stronnictwie Ludowym termometrami przystosowanymi do dyktatorskich partii, gdzie prezes namaszcza, a później się dowiadujemy, że ma odbyć się konwencja. PSL jest inne – podkreślił Piechociński na spotkaniu z dziennikarzami.

Zaznaczył, że w partii prowadzone są "głębokie konsultacje i dyskusje". – Wynika z nich, że z jednej strony wielu spośród nas chciałoby, aby kampania prezydencka nie podzieliła Polaków jeszcze mocniej i aby rozstrzygnięcie nastąpiło w pierwsze turze. Z drugiej strony argumentują, jak ważne, szczególnie w roku 120-lecia polskiego ruchu ludowego, jest pokazanie własnej tradycji i politycznej tożsamości – mówił prezes PSL.

Dodał, że w najbliższym tygodniu będą trwały w tej sprawie konsultacje i rozmowy m.in. z liderami organizacji samorządowych. – Jeszcze raz z całą mocą podkreślam - demokratyczna formacja powinna także w tego typu decyzjach nie tylko szanować swój statut, ale budować nową kulturę umiejętności dyskusji" – zauważył.

Jego zdaniem jest to ważne, bo "polska polityka staje się polityką dyktatorskich zapędów liderów, a kiedy oni odchodzą, albo kiedy nie spełniają swojej budującej lepszą przyszłość funkcji przywódczej, to te środowiska polityczne przechodzą bardzo poważne trudności". Wicepremier nie ukrywał, że kampania prezydencka jest dla PSL "szczególnym mechanizmem do świetnego wyniku w wyborach październikowych". – Wieszczę wynik dwucyfrowy – mówił.

W trakcie spotkania z dziennikarzami Piechociński zapowiedział też, że w najbliższy czwartek klub PSL powiększy się jednego lub dwóch posłów. – Tym razem są to politycy z prawej strony sceny politycznej, co pokazuje, że centrowe, odpowiedzialne, nie radykalne PSL zyskuje. Czekamy na ostateczne deklaracje – dodał.

W niedzielę w Rzeszowie Piechociński uczestniczył w noworocznym spotkaniu członków i sympatyków PSL z Podkarpacia.

Źródło: pap

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze