Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

PGZ organizuje konkurs z okazji 100-lecia niepodległości

AS 16:00 20 lutego 2018
Pixabay
Polska Grupa Zbrojeniowa ogłosiła konkurs na powieść historyczną z okazji 100-lecia niepodległości. Konkurs zostanie zorganizowany wspólnie z Narodowym Centrum Kultury.

- Chcemy pokazać nastolatkom, że pragnienie wolności ma charakter uniwersalny, dotyczy każdego człowieka w każdym czasie - powiedziała Eliza Dzwonkiewicz, prezes Fundacji PGZ. Dodała także, że jego ideą: jest wykorzystanie literatury do przybliżenia dzisiejszym nastolatkom wydarzeń i postaci z przełomowego roku 1918.

W pierwszym etapie konkursu spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń wyłonionych zostanie 10 stypendystów, których zadaniem będzie napisanie powieści skierowanej do dwóch kategorii wiekowych (I kategoria: 11-14 lat; II kategoria: 15 -18 lat). Przez cztery miesiące będą otrzymywali stypendium literackie w wysokości 3 tys. zł brutto.

Eliza Dzwonkiewicz wyjaśniła jaki jest główny cel konkursu: - Pragniemy, za pośrednictwem literatury, przybliżyć młodym ludziom wydarzenia tamtych lat. Pozwolić na indywidualne przeżycie doświadczeń pokolenia 1918 roku, którego udziałem stało się marzenie, walka i zdobycie Niepodległej. Chcemy przybliżyć dylematy, stan ducha, emocje, nastrój czasów oraz klimat epoki, by w ten sposób ukształtować osobisty stosunek czytelnika do tej kwestii.

Według regulaminu, powieść powinna mieć około 200-300 stron maszynopisu. Ponadto muszą znaleźć się w niej wątki historyczne o tematyce niepodległościowej. Powieść musi należeć do jednego z określonych gatunków: powieść społeczno-obyczajowa, psychologiczna, sensacyjna, przygodowa, fantastyczna, historyczna lub kryminalna.


W drugim etapie konkursu przyznane zostaną nagrody za trzy najlepsze prace w obu kategoriach wiekowych: 15 tys. zł za miejsce pierwsze, 10 tys. zł za drugie oraz 5 tys. zł za trzecie miejsce. Zwycięskie prace z obu kategorii zostaną wydane w serii wydawniczej ,,#WOLNOŚĆ".

Nabór chętnych do wzięcia udziału w konkursie potrwa do 15 marca.

Źródło: Polsat News

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze