Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

PGZ coraz bliżej przejęcia Stoczni Marynarki Wojennej w Gdyni

MAD 12:18 30 sierpnia 2017
Wikimedia Commons/Nikodem Nijaki - Praca własna/CC BY-SA 3.0
Polska Grupa Zbrojeniowa jest już niemal na finiszu procedury przejęcia Stoczni Marynarki Wojennej w Gdyni. Zgodę na przejęcia wydało już Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Do finalizacji procedury przejęcia stoczni przez PGZ potrzebne są zgody MON oraz gdyńskiego portu. Grupa otrzymała już zgodę od Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

PGZ informuje, że podpisanie docelowej umowy sprzedaży nastąpi w ciągu najbliższych miesięcy. Cały proces ma być nadzorowany przez sąd upadłościowy, MON oraz Agencję Rozwoju Przemysłu.

Umowa sprzedaży ma dotyczyć m.in. gruntów, budynków, infrastruktury oraz odpowiedniej dokumentacji technicznej.

Jak czytamy na stronach PGZ, w maju podpisano przedwstępną umowę nabycia stoczni z syndykiem masy upadłościowej Stoczni Marynarki Wojennej. „W konsekwencji przedsiębiorstwo SMW zostanie zintegrowane z podmiotami stoczniowymi Grupy PGZ. Już dzisiaj można jednak powiedzieć, że gdyby nie zakup SMW przez PGZ spodziewany koszt ukończenia okrętu patrolowego „Ślązak” byłby dużo wyższy niż będzie to miało miejsce w obecnej sytuacji” - pisze PGZ.

 

Źródło: pgzsa.pl, dziennikbaltycki.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze