Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

PGNIG zaprasza na rekonstrukcję Bitwy Warszawskiej

ASy 15:40 14 sierpnia 2020
Premiera 15 sierpnia już o 18.30.Facebook/PGNiG Grupa Kapitałowa
W sobotę 15 sierpnia, w setną rocznicę Bitwy Warszawskiej odbędzie się widowisko historyczne „1920. Wdzięczni bohaterom”.Wydarzenie będzie miało miejsce na Stadionie PGE Narodowy. Pokaz będzie odbywał się ponownie od 20 do 23 sierpnia. Patronat nad wydarzeniem objęło Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo.

Płyta stadionu dzięki scenografom już zaczyna przypominać pole bitwy. Trwają właśnie próby przed jutrzejszą inscenizacją. W scenografii zawierającej elementy lasu pojawi się kilkudziesięciu aktorów, setki rekonstruktorów, a także konie i pojazdy. Będzie to połączenie rekonstrukcji wydarzeń bitewnych z występami muzycznymi i projekcją filmów archiwalnych. W programie przewidziano również wizualizacje i animacje multimedialne połączone z grą świateł i dźwięków.

- Jesteśmy głównym mecenasem „1920. Wdzięczni Bohaterom”,bo wydarzenia sierpnia 1920 są dla nas inspiracją. Chcemy, by wiara i wartości obrońców Ojczyzny sprzed stu lat nie zostały zapomniane i stanowiły wzór dla współczesnych Polaków - powiedział prezes PGNiG Jerzy Kwieciński.

Dla PGNiG objęcie Głównym Mecenatem rekonstrukcji bitwy ma jeszcze jedno znaczenie. W tym roku spółka wygrała wieloletni spór sądowy z rosyjskim dostawcą gazu odzyskując ponad 6 mld zł nadpłaty za paliwo opłacane przez lata w zawyżonych cenach.

- Co prawda zupełnie inaczej, niż sto lat temu, ale w czasach współczesnych również stoimy na straży Polski i jej bezpieczeństwa energetycznego.

Inscenizację oglądać będą tysiące widzów, organizator ma nadzieję, że przed telewizorami znajdzie się ich miliony. Transmisję z wydarzenia będzie relacjonować Telewizja Polska.

Wystąpią: Stanisława Celińska, Stanisław Soyka, Maciej Balcar, Kasia Cerekwicka, Mateusz Ziółko, Piotr Cugowski i inni.

Premiera 15 sierpnia już o 18.30.


Źródło: materiały nadesłane

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze