Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

PFN startuje z programem wizyt dla "ludzi mediów" z całego świata

am 16:57 19 lutego 2019
zdjęcie ilustracyjnepixabay.com
"Polska Fundacja Narodowa uruchomiła program wizyt studyjnych dla dziennikarzy, redaktorów naczelnych największych i najważniejszych mediów, a także dla przedstawicieli środowisk opiniotwórczych oraz liderów opinii z całego świata" – podała Polska Fundacja Narodowa w rozmowie z portalem tvp.info.

Jak wskazuje PFN, celem wizyt studyjnych "jest przede wszystkim przybliżenie historii Polski, polskiej kultury i wartości, a także wydarzeń historycznych, jakie kształtowały dzieje Europy".

"Osobom, do których skierowany jest program, chcemy pokazać Polskę także jako kraj nowoczesny, dynamicznie reagujący na zmiany, wspierający i budujący rozwój Europy i świata w XXI wieku" – czytamy w komunikacie.

W ramach spotkań przewiduje się rozmowy z historykami, publicystami oraz żyjącymi świadkami historii.

Przejezdni odbędą wizyty w muzeach i ośrodkach badawczych celem poszerzenia wiedzy o Polsce. 

Pierwsza wizyta zaplanowana jest dla przedstawicieli Izraela. Zostanie ona zorganizowana we współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych i Ambasadą RP w Izraelu.

Red. Marcin Makowski zwraca jednak uwagę na pewną niekonsekwencję. Publicysta przypomina analogiczne wizyty z ubiegłego roku, które nie przyniosły pożądanych rezultatów. "Z kolei Izrael w celu ocieplenia swojego wizerunku dziennikarzy z Polski nie zaprasza. A to chyba oni teraz powinni" – czytamy we wpisie na Twitterze.

 

Źródło: tvp.info

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze