Pewny awans Manchesteru i Borussii, Ajax za burtą Ligi Mistrzów

facebook.com/mancity

Wczoraj zakończyły się eliminacje do Ligi Mistrzów. W ostatnich spotkaniach awans zapewniły sobie zespoły Menchesteru City, Borussi Moenchangladbach, Dinama Zagrzeb, FC Kopenhaga i FK Rostów.

Manchester City już w pierwszym, wyjazdowym spotkaniu zapewnił sobie awans wygrywając ze Steauą Bukareszt 5:0. Dlatego też w rewanżu trener angielskiej drużyny Pep Guardiola mógł sobie pozwolić na wystawienie mocno rezerwowej jedenastki. Spotkanie z Rumuńskim zespołem służyło Hiszpanowi jako trening wdrażający jego drużynę w typowy dla jego zespołów system gry. W pierwszej połowie the Citizens długo rozgrywali piłkę, ale bezpośredniego zagrożenia pod bramką rywala nie udawało im się stworzyć. W drugiej odsłonie o wyniku przesądził gol strzelony po ładnej zespołowej akcji głową przez Fabiana Delpha. Steaua nie miała w tym spotkaniu wiele do powiedzenia. Wczorajszy mecz był także pożegnalnym występem Joe Harta w bramce City. Anglik, który był kapitanem swojego zespołu pożegnał się z kibicami kilkoma świetnymi interwencjami. Jego następcą będzie Chilijczyk Claudio Bravo.

W środę awans wywalczyła też Borussia M'gladbach, która po wygranej w pierwszym, wyjazdowym meczu z Young Boys Berno 3:1, w drugim rozbiła szwajcarski klub 6:1. Wygrana FC Kopenhaga 1:0 z Apoelem Nikozja okazała się kluczowa dla losów dwumeczu. W rewanżu padł remis 1:1 i Duńczycy mogli cieszyć się z awansu. Bliscy gry w elicie klubowych rozgrywek byli przez większość potyczki z Dinamem Zagrzeb piłkarze Red Bull Salzburg. W pierwszym spotkaniu było 1:1, zaś w środę przez większość czasu Austriacy prowadzili 1:0. Do dogrywki doprowadził jednak na 3 minuty przed końcem Junior Fernandes, zaś w już w doliczonym czasie awans Chorwatom zapewnił El-Arbi Hilal Soudani.

Wielki zawód przeżyli sympatycy Ajaxu Amsterdam. Wicemistrzowi Holandii w pierwszym meczu z FK Rostów zremisowali u siebie 1:1. Rewanż jednak nie przebiagał po ich myśli. Już po pierwszej połowie były klub Arkadiusza Milika przegrywał 0:1. W drugiej odsłonie gracze Rosyjskiej drużyny pogrążyli Holendrów zdobywając jeszcze 3 bramki. Zespół z Rostowa zagra w fazie grupowej Champions League po raz pierwszy w historii.

Dzień wcześniej awans zapewniły sobie drużyny, AS Monaco z Kamilem Glikiem w składzie, FC Porto, Ludogorca Razgrad, Celticu Glasgow oraz Legii Warszawa.

Źródło: uefa.com