Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Pewne zwycięstwa Trumpa i Clinton

kg 7:24 27 kwietnia 2016
FLICKR/BRETT WIENSTEIN/CC BY-SA 2.0
Ubiegający się o nominację prezydencką Partii Republikańskiej miliarder Donald Trump wygrał prawybory we wszystkich pięciu stanach. Z kolei była sekretarz stanu Hillary Clinton zwyciężyła w czterech z pięciu stanów. Bernie Sanders wygrał tylko w stanie Rhode Island.

Wtorkowe prawybory odbywały się w pięciu stanach na północnym-wschodzie Stanów Zjednoczonych. Obie partie zorganizowały je w Maryland, Delaware, Pensylwania, Connecticut i Rhode Island.

Miliarder Donald Trump wygrał ze znaczną przewagą we wszystkich stanach i przybliżył się znacząco do zebrania gwarantującej uzyskanie nominacji większości delegatów. 

Była pierwsza dama Hillary Clinton znacząco wygrała w stanach Maryland, Pensylwania i Delaware. Z dużo mniejszą przewagą zwyciężyła w Connecticut. Z kolei w stanie Rhode Island wygrał Sanders. Był to jednak najmniejszy stan spośród tych, w których odbywały się prawybory.

Sukces Clinton oznacza, że niemal pewne jest, że to była sekretarz stanu powalczy o Biały Dom. Clinton zaapelowała na gigantycznym wiecu w Filadelfii do Berniego Sandera i zjednoczenie sił oraz wspólną walkę z kandydatem Partii Republikańskiej. potrzebie zjednoczenia. Jednak Sanders nie zamierza rezygnować z walki i już zapowiada, że nie złoży broni.

Źródło: bbc.com, cnn.com, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze