Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Petru się doigrał? Jarosław Kaczyński skierował wezwanie przedsądowe za nazwanie go „oszustem”

pmb 10:52 1 lutego 2019
Fot. Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska
Prezes Prawa i Sprawiedliwości skierował wezwanie przedsądowe do posła Ryszard Petru za nazwanie go „oszustem”. Taką informację podała rzeczniczka PiS Beata Mazurek w oparciu o informacje PAP. Jarosław Kaczyński domaga się przeprosin oraz zapłaty 10 tys. zł na rzecz „Stowarzyszenia na rzecz wspierania hospicjum im. Jana Pawła II w Ostrowcu Świętokrzyskim”.

Prezes PiS domaga się przeprosin o następującej treści: „Przepraszam pana Jarosława Kaczyńskiego za to, że w dniu 30 stycznia 2019 r., na portalu Twitter bezprawnie nazwałem pana Jarosława Kaczyńskiego oszustem. Oświadczam, że brak było podstaw do sformułowania takich określeń. Ubolewam, że w wyniku mojego bezprawnego działania bezpodstawnie naruszyłem dobre imię i godność Jarosława Kaczyńskiego”.

Przeprosiny miałyby zostać opublikowane na profilu Ryszarda Petru na Twitterze, nie później niż dwa dni od dnia otrzymania wezwania. Ponadto prezes PiS domaga się od Ryszarda Petru usunięcia wspomnianego wpisu i zapłaty 10 000 zł na rzecz „Stowarzyszenia na rzecz wspierania hospicjum im. Jana Pawła II w Ostrowcu Świętokrzyskim”.

Sprawa dotyczy poniższego tweeta:

Beata Mazurek poinformowała o sprawie na Twitterze:

Źródło: twitter.com/Media

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze