Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Petru przedstawia "plan naprawczy" dla Polski i apeluje o więcej umiaru

dmc 11:13 22 stycznia 2016
Ryszard Petru, lider .NowoczesnejWIKIPEDIA/ ADRIAN GRUCYK/ CC BY-SA 3.0 PL
Stabilizacja finansów publicznych, oszacowane koszty zgłaszanych ustaw oraz niezależność Narodowego Banku Polskiego – to trzy z pięciopunktowego programu naprawczego dla Polski, który przedstawił na konferencji prasowej w Sejmie lider .Nowoczesnej Ryszard Petru.

– Jest to plan niezbędny w sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy. Po trzech miesiącach rządów PiS mamy ogromną niepewność gospodarczą. Doszło do tego, że Kancelaria Prezydenta przedstawiła projekt ustawy o frankowiczach bez szacunkowych kosztów – oświadczył Petru przekonując, że obietnic nowej władzy "nie udźwignie żaden budżet".

W jego ocenie rząd Beaty Szydło nie panuje nad finansami publicznymi, dlatego .Nowoczesna złoży dziś do laski marszałkowskiej projekt ustawy o zbilansowanym budżecie. Polityk tłumaczył, że chodzi o tzw. hamulec długu. – Kiedy gospodarka rośnie, budżet powinien mieć nadwyżkę, a kiedy jest w recesji, może mieć deficyt. Natomiast, co do zasady, celem budżetu jest zerowy deficyt – mówił Petru, dodając, że podobne rozwiązania przyjęły podczas kryzysu państwa Europy Zachodniej.

– Wszystko, co dotychczas zdarzyło się złego w gospodarce, wynika albo ze zmian w konstytucji, albo z nieprzemyślanych i niepoliczonych obietnic. Apeluję zatem o więcej umiaru i porządku, ale najważniejsze: Zróbcie plan, zaplanujcie, co i kiedy wprowadzacie. Zapewnijcie, że NBP nie będzie używany do drukowania pieniędzy – zwracał się do polityków PiS Petru. – Jestem przekonany, że wtedy w gospodarce zapanuje spokój – dodał. 

 

Źródło: telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze