Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Petru prosi prezydenta o spotkanie. Chce rozmawiać o Trybunale Konstytucyjnym

dmc 17:35 7 grudnia 2015
Ryszard Petru, lider NowoczesnejFLICKR/PIOTR DRABIK/CC BY 2.0; TWITTER/@RYSZARDPETRU
"Liczę, iż zechce Pan wysłuchać także mojej opinii i propozycji rozwiązania narastającego konfliktu związanego z wyborem sędziów Trybunału Konstytucyjnego" – pisze w liście do prezydenta Andrzeja Dudy Ryszard Petru.

Podczas sejmowej konferencji prasowej lider Nowoczesnej stwierdził, że tylko prezydent może rozwiązać spór wokół TK i zapowiedział, że będzie zabiegał o spotkanie w tej sprawie. 

W liście skierowanym do Andrzeja Dudy Petru wyraża swoje zaniepokojenie związane z wyborem sędziów Trybunału. "Spór polityczny wokół tak istotnej dla demokratycznego ładu instytucji, może być zarzewiem niepokojów społecznych, które destabilizują sytuację polityczną i gospodarczą naszego kraju" – podkreśla.

"Uważam jednocześnie, że najlepszym rozwiązaniem aktualnego kryzysu jest szukanie kompromisu i porozumienia wszystkich sił politycznych reprezentowanych w parlamencie z udziałem prezydenta RP" – dodaje lider Nowoczesnej, prosząc Andrzeja Dudę o rozmowę. 

 

 

W czwartek TK wydał wyrok w sprawie orzeczenia zgodności z konstytucją ustawy z dnia 25 czerwca 2015 roku o Trybunale Konstytucyjnym. Sędziowie orzekli, iż przepisy dotyczące wyboru sędziów są częściowo niekonstytucyjne. Sprzeczny z ustawą zasadniczą był wybór dwóch sędziów TK, w miejsce tych, których urzędowanie kończy się w grudniu. CZYTAJ WIĘCEJ 

Tego samego dnia wieczorem Andrzej Duda wygłosił orędzie do narodu. Prezydent stwierdził, że Sejm poprzedniej kadencji nie przychylił się do jego prośby i dokonał wadliwego prawnie wyboru osób-kandydatów na stanowiska sędziów TK, naruszając tym samym również dobry obyczaj polityczny. Dodał, iż w ramach Narodowej Rady Rozwoju zamierza powołać zespół, którego celem będzie wypracowanie zasad wyboru sędziów oraz funkcjonowania Trybunału. CZYTAJ WIĘCEJ

Źródło: telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze