Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Petru chce wyprowadzić Polaków na ulice. Czarnecki: Jeśli nie wyjdą, lider Nowoczesnej okaże się nieskuteczny

dmc 15:48 4 grudnia 2015
Ryszard Czarnecki, PiSTELEWIZJA REPUBLIKA
– Mam taką koleżeńską radę dla przewodniczącego Petru. Jestem w polityce o 30 lat dłużej niż on i przestrzegałbym go przed ryzykiem, jakie podejmuje – powiedział w rozmowie z TV Republika Ryszard Czarnecki.

Polityk odniósł się w ten sposób do wypowiedzi Ryszarda Petru, który stwierdził, że obywatele powinni wyjść na ulice, by pokazać swoje niezadowolenie po decyzjach podjętych przez PiS ws. Trybunału Konstytucyjnego.

– Chcę, żeby ludzie wychodzili na ulice i dawali sygnał, że są niezadowoleni. Trzeba popierać wszystkie inicjatywy oddolne, takie jak Komitet Obrony Demokracji, bo to dowód na to, że ludzie są przerażeni – oświadczył w TVN24 lider Nowoczesnej.

Zdaniem Ryszarda Czarneckiego Petru, zachęcając do protestów, podejmuje duże ryzyko. – Jeżeli ci ludzie nie wyjdą na ulice albo będzie ich bardzo mało, to pan przewodniczący Petru zaprezentuje się własnej partii i własnym wyborcom jako polityk nieskuteczny. Choć wiem, że to nie jest łatwe, radziłbym mu, by nie ulegał presji mediów czy własnych doradców – podkreślił polityk PiS.

Czarnecki tłumaczył, że przeciętny wyborca nie jest zainteresowany zamieszaniem wokół Trybunału Konstytucyjnego. – To nie jest rzecz, o której ludzie rozmawiają w windzie lub w pracy. Ich interesują sprawy gospodarcze czy 500 złotych na dziecko – dodał.

Źródło: telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze