Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Pereira: metody Neumanna wizją prowadzenia polityki PO

K.B. 19:41 9 października 2019
Telewizja Republika
Gościem red. Doroty Kani w programie Dziennikarski Poker był Samuel Pereira, szef portalu TVP Info.Wyobraźmy sobie, że ktos z obozu rządzącego, czy krytycznego dla Platformy powiedziałby, że w Platformie liczy sie tylko to, żeby bronić swoich. W Platformie broni się swoich nawet z zarzutami jak niepodległości, im nie chodzi o Polskę, tylko o swoją partię, o stołki, obsadza się tylko ludźmi, którzy są nasi, niezależnie od tego, czy sie nadają, czy nie, no to ktoś by mógł powiedzieć, że to jest niesprawiedliwy atak. A to powiedział sam Neumann- powiedział Pereira w Telewizji Republika.

W jaki sposób TVP dotarło do taśm Neumanna?

– Źródłem pochodzenia tych nagrań jest jeden z rozmówców, uczestników spotkania. To jest na tyle istotne, że nie jest to jakaś inwigilacja, bo już takie głosy też sie pojawiły, że to Pegasus i że to służby biednego Neumanna nagrały. Otóż nie, to jest wynik jakiś wewnętrznych sporów, albo też niezgody, trudno oceniać dokładne motywacje nagrywającego. To było przed wyborami samorządowymi. Zazwyczaj, kiedy ktoś podejmuje decyzję o nagraniu jakiegoś spotania, to ma przekonanie, że na nim może się cos skandalicznego wydarzyć, bądź ktos coś skandalicznego może powiedzieć. Ta decyzja została więc podjęta z przekonaniem, że takie metody Neumann stosuje i taką ma wizję prowadzenia polityki Platformy Obywatelskiej- ocenił szef portalu TVP Info.

W całej rozmowie niecenzuralne słowa padają kilkaset razy, jest mówienie o ludziach z PSL, o Biedroniu, a przypomnijmy, że przecież PSL to były koalicjant PO

– To trochę niewdzięczne, bo najpierw Paweł Graś mówił, że najgorszą robotę dla Platformy wykonał Kosiniak-Kamysz, obniżając wiek emerytalny i zabierając OFE w tej sprawie, a później nazywanie ich tak, jak zostali nazwani. To jest ciekawy temat, bo pokazuje od kuchni, jak prowadzona jest ta polityka, coś czego wielu mogło się domyslać. Wyobraźmy sobie, że ktos z obozu rządzącego, czy krytycznego dla Platformy powiedziałby, że w Platformie liczy sie tylko to, żeby bronić swoich. W Platformie broni się swoich nawet z zarzutami jak niepodległości, im nie chodzi o Polskę, tylko o swoją partię, o stołki, obsadza się tylko ludźmi, którzy są nasi, niezależnie od tego, czy sie nadają, czy nie, no to ktoś by mógł powiedzieć, że to jest niesprawiedliwy atak. A to powiedział sam Neumann- 

– Zaciekawiła mnie narracja, która pojawiła się w TVN, że w ogóle za wszystkim stoi PiS i zrobił tak, że najpierw wypuścił taśmy Ardanowskiego, tam nawet jest taka sugestia, że on sam albo z jego otoczenia to nagranie wyszło, a poźniej Neumanna, żeby pokazać, ze Ardanowski jest ok, a Neumann nie- powiedział Pereira.

ZACHĘCAMY DO WYSŁUCHANIA CAŁEJ ROZMOWY:

 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze