Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Pentagon wydał miliony na program dotyczący UFO

PR 11:40 17 grudnia 2017
fotografia ilustracyjna: pixabay
Media w USA podały informację o tajnym programie prowadzonym prze Pentagon w latach 2007 – 2012. Celem badań były niezidentyfikowane obiekty latające czyli UFO.

O programie miała wiedzieć niewielka liczba urzędników. CIA odtajniła w styczniu br. 13 mln. stron dokumentów dotyczących prowadzonych badań.

BBC podało że wg „New York Times” dokumenty opisują dziwne zjawiska, unoszące się obiekty oraz samoloty. Naukowcy powątpiewali od początku w to że niewyjaśnione zjawiska miały by świadczyć o obecności innej cywilizacji.

Pomysłodawcą programu badającego UFO był emerytowany senator Harry Reid, który powiedział że nie wstydzi się tego co zrobił. We wczorajszym twittcie stwierdził: „nie mamy odpowiedzi, ale jest mnóstwo dowodów, na podstawie których można zadawać kolejne pytania. To dotyczy nauki oraz bezpieczeństwa narodowego. Jeśli USA nie obejmie przywództwa w odpowiedzi na te pytania, ktoś inny się tym zajmie”

 

Media szacują, że program mógł kosztować ponad 20 milionów dolarów. Został zamknięty by obniżyć koszta. Mimo zakończenia programu, naukowcy mieli wciąż śledzić podejrzane zjawiska.

Jeden z byłych członków kongresu twierdził, że program mógł być tak naprawdę stworzony po to by monitorować postęp technologiczny innych mocarstw.

Źródło: BBC, twitter

Wczytuję ocenę...
TAGI: ufo, Pentagon


W PUNKT - HANNA SHEN, EWA ISZORO - NIE MOŻNA WIERZYĆ CHIŃSKIM DANYM NA TEMAT EPIDEMII
Wczytuję komentarze...
Najnowsze