Penguins o krok od mistrzostwa NHL

facebook.com/NHL

Hokeiści Pitsburgh Penguins pokonali na wyjeździe San Jose Sharks 3:1 (1:0, 1:0, 1:1). W serii do czterech zwycięstw drużyna z Pensylwanii prowadzi już 3-1.

Gospodarze, którzy poprzednie spotkanie na własnym lodowisku wygrali 3:2 byli zdeterminowani by powtórzyć ten sukces i wyrównać stan rywalizacji. Już w pierwszej tercji goście pokazali jednak, że nie będzie to takie proste. W ósmej minucie debiutanckie trafienie w meczu fazy play off zaliczył Ian Cole dając Pingwinom prowadzenie. Niedługo po rozpoczęciu drugiej odsłony na 2:0 podwyższył Jewgienij Malkin. Przy obu tych golach asystę zapisał na swoim koncie Phil Kessel.

Dopiero w 49 minucie gry Rekiny zdołały zdobyć gola kontaktowego, którego autorem był Melker Karlsson. Marzenia gospodarzy ostatecznie rozwiał na dwie minuty przed końcem Eric Fehr trafiając na 3:1. Dzięki temu zwycięstwu Pingwiny już w czwartek w meczu u siebie będą miały szansę sięgnąć po puchar Stanleya.

Źródło: nhl.com