Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Pele: Chce opuścić szpital i spędzić święta z rodziną

jp 23:46 27 listopada 2014
facebook.com/Pele
Legendarny brazylijski piłkarz Pele, hospitalizowany w związku z infekcją dróg moczowych, czuje się znacznie lepiej i myśli o jak najszybszym opuszczeniu szpitala w Sao Paulo.

Zdrowotne perypetie 74-letniego Edsona Arantesa do Nascimento - Pelego spowodowały kamienie nerkowe, które zostały ostatecznie usunięte. Wkradła się jednak infekcja dróg moczowych i pacjent ponownie trafił do szpitala.

Pele czuje się dobrze, a doniesienia na temat pogarszającego się stanu jego zdrowia zdementował on sam na portalu społecznościowym. W identycznym tonie wypowiedział się także rzecznik prasowy byłego piłkarza, działacza i polityka Jose Fornos Rodriques.

Przy okazji podziękował za wyrazy sympatii i za życzenia szybkiego powrotu do zdrowia.

- Chcę jak najszybciej opuścić szpital i spędzić zbliżający się okres świąteczny z moją rodziną przed czekającymi mnie w najbliższym roku podróżami zagranicznymi - powiedział Pele.

Brazylijczyk zamierza odwiedzić Australię, Chiny, Nigerię i Azerbejdżan.

Pele zdobył z kolegami trzy tytuły mistrza świata w 1958, 1962 i 1970 roku. Wystąpił w 92 oficjalnych meczach reprezentacji Brazylii i zdobył 77 goli. Przez FIFA został uznany "piłkarzem stulecia"

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.150/1) - SENSACYJNE ODKRYCIA NA WESTERPLATTE
Wczytuję komentarze...
Najnowsze