Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Pech Piotra Żyły! Yukiya Sato wygrywa w Niżnym Tagile. Polacy poza podium

A.N 17:51 7 grudnia 2019
Wikimedia Commons
Na skoczni najlepszy okazał się Japończyk Yukiya Sato. Drugie miejsce zajął Niemiec Karl Geiger, a na trzeciej pozycji znalazł się Austriak Phillip Aschenwald. Wśród Polaków najlepszy był Dawid Kubacki, który zajął piąte miejsce.

W dzisiejszym konkursie zobaczyliśmy Kamila Stocha, Dawida Kubackiego, Piotra Żyłę, Jakuba Wolnego, Macieja Kota oraz Klemensa Murańkę. Stefan Hula niestety nie przebrnął piątkowych eliminacji, które z kolei wygrał Johann Andre Forfang przed Danielem Andre Tande. 

Najlepszy wśród Polaków w konkursie był Dawid Kubacki (5.). Pozostali Polacy: Kamil Stoch (9.), Piotr Żyła (24.), Maciej Kot (27.). Jakub Wolny i Klemens Murańka nie zakwalifikowali się do drugiej serii.

Piotr Żyła po pierwszej serii skoków był wiceliderem, jednak drugi nieudany skok przesądził o ostatecznej pozycji Polaka.

W sezonie 2019/2020 skoczkowie rywalizują w 41. edycji Pucharu Świata. Portal PolskieRadio24.pl z tej okazji przygotował specjalny serwis, w którym można znaleźć wszystkie najważniejsze informacje związane z wydarzeniami na skoczniach.  

W Niżnym Tagile Polacy nie odnosili w poprzednich sezonach sukcesów. Tylko Piotrowi Żyle udało się stanąć na podium. W poprzednim roku był drugi oraz trzeci. 

Źródło: PR 24

Wczytuję ocenę...


RAFAŁ ZIEMKIEWICZ PYTA WPROST: CO Z TYMI WYBORAMI I DLACZEGO POLSKI INTERNET STAŁ SIĘ ŚCIEKIEM?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze