Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

PE przyjął rezolucję przeciw Polsce. Jest się czego obawiać?

am 20:11 29 stycznia 2018
Komisja wolności obywatelskich, sprawiedliwości i spraw wewnętrznych (LIBE) Parlamentu Europejskiego przyjęła rezolucję popierającą uruchomienie przez Komisję Europejską art. 7 traktatu wobec Polski.

Za rezolucją głosowało 33 posłów komisji; przeciw było 9. Nieobecni podczas głosowania byli Michał Boni (PO, EPL) i Barbara Kudrycka (PO, EPL), Róża Thun (PO, EPL) i Kazimierz Michał Ujazdowski (EKR).

Do głosowania przystąpili za to europoseł Marek Jurek (Prawica Rzeczypospolitej, EKR), który głosował przeciw rezolucji. Tuż przed głosowaniem, zgłosił wniosek formalny, w którym wzywał do zaprzestania głosowania i wycofania rezolucji celem jej dalszej analizy. – Chcę wyrazić przekonanie, że jest to naprawdę niepotrzebne dzielenie Europy. Jeżeli już padł ten wniosek Komisji Europejskiej, który uważam za głęboko niefortunny, to i tak będzie miał swój formalny bieg proceduralny - mówił.

Konrad Szymański, wiceszef MSZ oraz minister ds. europejskich stwierdził dziś, że rezolucja komisji Parlamentu Europejskiego ws. praworządności w Polsce "nie  wnosi żadnej nowej wartości do dyskusji".

– Wydaje mi się, że powtarzanie tej samej rzeczy więcej niż jeden raz, nie ma większego sensu. Ale jak rozumiem komisja ds. wolności obywatelskich uznała, że powie jeszcze raz to samo.Zanotowaliśmy stanowisko wielu grup politycznych w PE już jakiś czas temu, więc ta uchwała nie wnosi żadnej nowej wartości do dyskusji, która się toczy i do procesu politycznego, który nabrał ostatnio nowych wymiarów - mówił Szymański.

Zapytany, czy w lutym, podczas posiedzenia plenarnego na ewentualnej debacie dot. praworządności w Polsce, znajdzie się przedstawiciel państwa z rządu, mówił: "Podejmiemy decyzje bliżej tego terminu, w jaki sposób być reprezentowanym. W tym samym czasie zapewne będą miały miejsce ważne wydarzenia w Brukseli, jeśli chodzi o prezentowanie polskich racji w tym sporze na gruncie kontaktów z Komisją Europejską i państwami członkowskimi. Oczywiście nie ma żadnego powodu, żeby również wobec PE nie przedstawiać tych samych opinii."

Źródło: Telewizja Republika, niezalezna.pl

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.150/1) - SENSACYJNE ODKRYCIA NA WESTERPLATTE
Wczytuję komentarze...
Najnowsze