Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Paweł Kukiz: Kapitalne wystąpienie prezydenta Dudy

dmc 18:21 3 maja 2016
FLICKR.COM/PIOTR DRABIK/CC BY 2.0
"Uczestniczyłem dziś w obchodach 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Kapitalne wystąpienie prezydenta Dudy. Mówił o konieczności pracy nad nową ustawą zasadniczą" – napisał na swoim profilu na Facebooku Paweł Kukiz.

Lider ruchu Kukiz’15 pochwalił przemówienie głowy państwa, wygłoszone na Placu Zamkowym w Warszawie. "Mówił (Andrzej Duda – red.) o konieczności pracy nad nową Ustawą Zasadniczą. Nad Konstytucją dla Obywateli, która zastąpi kompromis między post PZPR-owskimi ‘elitami’ a Narodem z 1997 roku" – pisze Kukiz.

"Jeśli doda się do tego wczorajsze wystąpienie Prezesa Kaczyńskiego to można mówić o światełku w tunelu. I raczej nie jest to pociąg pancerny. Bo nad nową Konstytucją mają pracować wszystkie środowiska społeczne i polityczne. Będziemy tego pilnować" – dodaje lider Kukiz'15. 

 

W swoim wystąpieniu prezydent stwierdził, że należy "pochylić się nad obecną konstytucją, dokonać dogłębnej analizy i przygotować nowe rozwiązania". – Należy dokonać jej nie tylko w gabinetach, ale także w debacie z suwerenem, jakim jest polskie społeczeństwo reprezentowane poprzez wiele organizacji. Powinna być przedyskutowana, jej każdy punkt powinien zostać omówiony tak, aby naród mógł ją przyjętą przez Zgromadzenie Narodowe zatwierdzić – oświadczył Andrzej Duda. CZYTAJ WIĘCEJ 

Źródło: telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze