Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Paryż: sprawca ataku terrorystycznego prawdopodobnie działał sam

ASy 10:45 27 września 2020
Domniemany sprawca ma 18 latPAP/EPA/IAN LANGSDON
Pierwsze ustalenia śledczych w sprawie piątkowego ataku terrorystycznego w Paryżu wskazują, że sprawca prawdopodobnie działał sam - pisze AFP, powołując się na źródła w prokuraturze. W areszcie przebywa już osiem osób powiązanych ze sprawcą.
Główny podejrzany to pochodzący z Pakistanu 18-letni Hassan A. Jest on podejrzany o to, że poważnie zranił nożem dwóch pracowników agencji informacyjnej Premieres Lignes podczas ich przerwy na papierosa przed budynkiem przy ulicy Nicolas Appert, gdzie mieściła się wcześniej redakcja pisma "Charlie Hebdo".

W areszcie przebywa młodszy brat podejrzanego, znajoma Hassana, jego dawny współlokator oraz pięciu mężczyzn, którzy znajdowali się pod adresem, gdzie sprawca był zameldowany. Osoby te są na razie przesłuchiwane ze względu na chęć "zrozumienia otoczenia, z jakiego wywodzi się sprawca ataku".

AFP podaje też, że śledczy dotarli do krótkiego materiału filmowego, w którym najprawdopodobniej wystąpił Hassan A.

"Mężczyzna wznosi okrzyki, przemawia i płacze, gdy mówi o karykaturach dotyczących proroka. Zapowiada też podjęcie konkretnych działań odwetowych" - pisze AFP. Trwa sprawdzanie autentyczności nagrania.

Urodzony w Mandi Bahauddin w Pendżabie mężczyzna nie był karany, a jego nazwisko nie znajduje się na policyjnej liście osób, co do których pojawiły się sygnały, że uległy radykalizacji i mają związki z terroryzmem.

Podejrzany sprawca z policją miał kontakt już w czerwcu, ponieważ miał przy sobie broń białą.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze