Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Paryż masowo traci turystów. Eksperci bez wątpliwości: to następstwo zamachów terrorystycznych

MAD 18:35 21 lutego 2017
FLICKR.COM/CRISTIAN BORTES/CC BY 2.0
Półtora miliona – o tyle mniej turystów odwiedziło Paryż w 2016 r. w porównaniu do roku 2015. Regionalny Komitet Turystyki jest zdania, że powodem takiego spadku są zamachy terrorystyczne, które miały miejsce w stolicy Francji.

Po zamachach w listopadzie 2015 r., w których śmierć poniosło ponad 130 osób, władze Paryża przekonywały turystów, że w mieście jest bezpiecznie i nie należy rezygnować z planów odwiedzenia stolicy Francji. Liczby pokazują, że turyści jednak nie posłuchali apelów paryskich notabli.

Już w pierwszej połowie 2016 r. turystyka w Paryżu notowała spore spadki, które przede wszystkim odczuli restauratorzy i hotelarze. Z raportu całorocznego wynika, że sytuacja wcale nie uległa poprawie. Regionalny Komitet Turystyki poinformował, że w minionym roku region paryski odwiedziło 1,5 mln mniej turystów niż w roku 2015. Oznacza to straty na poziomie ponad 1,3 mld euro.

Komitet bez wahania postawił tezę, że spadek jest następstwem ataków terrorystycznych w stolicy Francji. Przede wszystkim spadki były widoczne wśród liczby turystów przybywających do Paryża z Chin oraz Japonii.  

Źródło: tvp.info

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze